Press: Hurriyet Sep 2019 | AC AnatolianCraft

Hürriyet, Sep 2019

Çok iyi iş

Çok iyi iş

Yaklaşık 4 yıl önce Boyner Grup ve Dünya Bankası-Uluslararası Finans Kurumu işbirliğiyle başlatılan ‘İyi İşler’ programı Birleşmiş Milletler (BM) ve Dünya Bankası tarafından da 2018’de örnek uygulama seçilirken, Dünya Bankası’nın küresel ‘SheWorks’ raporuna da girerek dünyaya iyi bir örnek sunuldu.

KADIN girişimcilerin desteklenmesi için Boyner Grup ve Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ortaklığıyla 4 yıl önce başlatılan İyi İşler projesi yeni bir aşamaya taşındı. Perakende sektöründeki kadın girişimcilerin katıldığı “İyi İşler” programında belli bir aşamayı geçen kadınlar için Morhipo.com’da “İyi İşler Dükkanı” açıldı. İyi İşler Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı’nın tanıtımını da Boyner Grup Yönetim Kurulu üyesi Ümit Boyner, KAGİDER Başkanı Emine Erdem ve Morhipo Genel Müdürü Şule Kuban yaptı. İyi İşler Dükkan’da el emeği çantalar, tasarım ürünler, hazır giyim, ayakkabı, aksesuar, ev ve mutfak tekstili gibi farklı alanlarda üreten kadınların markaları var. Ayda 40 milyondan fazla trafiği olan Morhipo.com’da “İyi İşler” kadınlarının markaları olacak.

72 KADIN EĞİTİM ALDI

 

Çok iyi iş

 

MÜŞTERİ İYİ İŞİ ALIYOR

1000 KADINA DOLAYLI DESTEK
KAGİDER Başkanı Emine Erdem de “İyi İşler, sadece programa katılan kadın girişimcilere değil, onların aracılığıyla kendi işletmelerinde istihdam edilen 1000’e yakın kadına da dolaylı olarak destek sağlayacağı için kadınlar güçlendikçe ekonomimiz de güçlenecek” dedi. Morhipo.com Genel Müdürü Şule Kuban, “İyi İşler Dükkan ile İyi İşler üreten kadın işletme sahiplerinin pazara erişim ve rekabet gücüne destek olacağız. Bundan sonra daha çok kadın girişimciyi Morhipo.com’da ağırlayacağımızı umuyorum” dedi.

HANGİ MARKALAR VAR

Anatolian Craft, Sherbet Design, Funny Light, BloominBag, GayaStone, Harmoni, Happy Hop, Mozza Nemesis Shoes, K’ai&Vrosi, Whip, Girl Boss,Optique, Bohcha, Minikom Baby, Shaqtiwe, Peshce, Freyja Concept, Accouchee.

ELİF ERGÜ
20.09.2019